АКТИС ГРУПП

Результат установки збагачувального заводу CDE: на 88% менше пилу і нові ринки збуту

Що робити з відсівом, який залишається при виробництві  піску та щебеню? 


Величезні склади заповнені непросіяними дрібними фракціями (0-5, 0-10, 0-20 мм) – це проблема не тільки українських, а і світових виробників. 


Чи можна їх використовувати? 


Розповідаємо як вирішив цю проблему лідер серед скандинавських виробників заповнювачів – компанія Feiring Bruk.

Довідка: Компанія FEIRING BRUK – це сімейний бізнес, який працює в основному на сході Норвегії. На 10 промислових майданчиках компанії розташоване виробництво щебня, гравія і асфальту. Також Feiring Bruk, використовуючи свої мобільні дробарно-сортувальні комплекси, виконує підряди з виробництва заповнювачів на об’єктах замовників по всій Норвегії.

Чому збагачення?

Пошук ринку збуту для великих об’ємів фракції 0-5 або 0-20 мм був для норвезької компанії серйозною проблемою. Єдиним реальним шляхом її вирішення стало встановлення збагачувального заводу CDE на кар’єрі компанії у Леренскуґ (Норвегія).

Використовуючи попередній комплекс, Feiring Bruk не вдавалося успішно переробляти чи продавати відсів. Тому були створені склади у кілька сотен тисяч тон лише на заводі в Леренскуґ.

Тригве Оллендорф, генеральний директор компанії Feiring Bruk:

- У нас був величезний склад, заповнений матеріалом, який ми не могли використовувати, тому доводилося постійно його поповнювати. 

З новим обладнанням, ми вимиваємо пил та глину і змогли запропонувати ринку нові фракції.


Tormod Wæhle, технічний директор компанії Feiring Bruk:

- Ми переробляємо фракцію 0–20 мм, що залишилася від попереднього виробництва. Багато заводів борються з найдрібнішою фракцією, 0-4 мм, і зазвичай з нею важко щось зробити. За допомогою промивного заводу, ми можемо використати велику частку надлишкового продукту. Ми мали складнощі з продажом фракції 4-16 мм в якості дренажного щебню, тому, що замовники хвилювалися з приводу того, що в ньому багато дрібного матеріалу. Але зараз ми можемо відмити фракцію 4-16 мм, що дає зовсім інший та привабливий продукт.

З чого складається збагачувальний завод CDE

Збагачувальний завод був спроектований згідно вимог Feiring Bruk, в тісній співпраці інженерів CDE та замовника впродовж проектування та введення в експлуатацію. До складу заводу входить мобільний промивний комплекс М2500 E5X з вбудованим бункером, завантажувальним конвеєром, грохотом Infinity та піскомийкою EvoWash.

Для очищення води є згущувач AquaCycle з автоматичною системою дозування флокулянтів, резервуар для зберігання води AquaStore та кабіна управління. M2500 E5X це остання модель в серії M, яка може виробляти до п’яти різних фракцій, і включає в себе запатентовану компанією CDE технологію грохотів Infinity.

Установка Feiring Bruk має додаткове значення тому, що вона демонструвалась на стенді CDE під час Bauma 2016. Після виставки, завод був перевезений до Норвегії та розпочав виробництво на початку серпня 2016 року.

Зниження кількості пилу з 6,5% до 0,75%

З поточним матеріалом завод переробляє 150  тон/годину, а з оптимальним вхідним матеріалом, цей показник зростає до 200 тон/годину. Лабораторні випробування, проведені Feiring Bruk повністю підтвердили успішність проекту.

Петтер Гамборг, лаборант Feiring Bruk:

- Після серії випробувань, ми встановили, що наша лінія вимиває до 88% пилу. Перед збагаченням, в одній тонні матеріалу було 65 кг пилу, тоді як вимитий продукт має лише 8 кг. Тобто кількість пилу зменшилася з 6,5% до 0,75%.

Продукт, що користується попитом

Існує декілька сфер застосування для збагаченого матеріалу. Наприклад, промитий дрібний пісок можна використовувати для виробництва асфальту, тротуарної плитки та бетону для укладання кабелів і труб. Багато підрядників під час укладання тротуарної плитки використовують фракцію 2-4 мм, але фракція 0-2 мм, яка майже не містить пилу, може слугувати хорошою та дешевшою альтернативою. 

Продукція привернула увагу багатьох нових потенційних клієнтів, один з них був постачальником кабелю, який потребував продукту з правильною гранулометричною кривою для кращого відведення тепла.

Кнут Харальд Оллендорф співвласник:

- Більшість наших замовників хочуть дренажний щебінь фракції 8-16 мм, щоб уникнути вмісту пилу. Тепер ми можемо постачати відмінний дренажний щебінь фракції 4-16 мм, який є промитим і не містить пилу. Таким чином, ми краще використовуємо сировину.

Збагачувальний завод працює з серпня 2016 року, і Feiring Bruk продовжує користуватися перевагами, оскільки нова лінія дозволяє їм більш ефективно працювати та виходити на нові ринки. У довгостроковій перспективі завод також забезпечить компанії лідерство у області найкращої екологічної практики.

Збереження води

Системи CDE розроблені для рециркуляції до 90% використаної води. Це сприяє зменшенню необхідної кількості прісної води, яку треба додавати. Крім того, завод Feiring Bruk розміщується на похилій асфальтованій поверхні. Це дозволяє стікати воді в басейн, який був створений, щоб діяти як водосховище, створюючи майже закриту систему. Взагалі, завод отримує водні ресурси з власної свердловини, а вода циркулює так, що втрати є мінімальними.

Тригве Оллендорф, генеральний директор компанії Feiring Bruk:

- Ми видаляємо пил і глину з загальної маси за кілька стадій, до того ступеню, поки не матимемо пульпу схожу на легкий йогурт. Ця пульпа містить пил (<0,063 мм) і вона транспортується у відстійник, а очищена вода повертається у технологію. 

Це дозволяє компанії краще використовувати ресурси. Це добре і для компанії, і для суспільства, і для навколишнього середовища.