АКТИС ГРУПП

ВІДСІВ У ПІСОК: досвід ПАТ "Гайворонський спецкар'єр" 

Перетворення відсіву, який є побічним продуктом при виробництві щебеню, на продукт, який користується попитом на ринку, це світова практика. В Україні до неї долучилися вже багато підприємств.

ПАТ «Гайворонський спецкар’єр» займається видобутком гірничої маси на двох кар’єрах - Південному та Північному (Гайворонське родовище мігматитів та гранітів, Кіровоградська область). Підприємство поставляє щебінь різних фракцій, щебеневу суміш і бутовий камінь. Увесь щебінь має найвищі марки міцності.

Ще у 2011 році керівництво підприємства прийняло рішення про необхідність освоєння випуску митого гранітного піску з відсіву дроблення (фракція 0,063-2 мм). Для цього було обрано обладнання компанії CDE.


Запустивши комплекс на підприємстві вирішили одразу декілька питань:

Отримали якісний продукт, який користується попитом на ринку. Митий гранітний пісок, який відповідає нормам ДСТУ, використовують і дорожники у виробництві асфальтної суміші, і будівельники для бетону замість звичайного річного піску.


Вирішили проблему з накопиченням відсіву. Гори відсіву після миття і збагачення пішли на продаж. Таким чином було закрито і екологічне питання і звільнена територія підприємства. На сьогодні в залежності від попиту на Гайворонському спецкар’єрі переробляють у середньому 12 тис т відсіву в місяць.


Після 8 років експлуатації комплексу CDE виробники щебню у повній мірі оцінили надійність і ефективність обладнання.