АКТИС ГРУПП

Відсів у пісок: досвід компанії Юнігран

Відсів у пісок. За такою схемою давно працюють світові лідери гірничодобувної промисловості. В Україні однією з перших втілила цей принцип у життя компанія Юнігран, яка займає лідируючі позиції на ринку будівельних матеріалів.

Вже 6 років на Малинському каменедробильному заводі компанії Юнігран працює завод з виробництва митого піску компанії CDE. Він переробляє до 350 т відсіву на годину.

 
 

Відсів є побічним продуктом, який з‘являється під час виробництва щебеню. Завдяки комплексу CDE з нього виготовляються мілкий митий щебінь фракцій 2-5 мм і +5 мм та митий пісок фракцій 0,16-0,63 мм і 0,63-2 мм. Отримана продукція відповідає європейським і українським стандартам якості. 

Раніше у кар’єрі просто складували відсів. Для того, щоб запустити цей неліквідний продукт у переробку, було прийнято рішення встановити збагачувальне обладнання. Тож у 2011 році там встановили завод CDE з виробництва митого піску потужністю 200 т на годину. Результат замовнику сподобався, але об’єми виробництва росли і постала потреба збільшити потужність мийного комплексу. Таким чином було прийняте рішення про встановлення більшого комплексу. І у 2013 році з’явився новий завод, який вже 6 років справно працює.

Сьогодні на Малинському каменедробильному заводі увесь відсів з першої лінії фракцій 0-5 мм, який лишається після виробництва щебню, йде на переробку. 

Отриманій продукції різних фракцій знаходять різне застосування. 

По-перше, компанія повністю забезпечує митим щебнем та піском власний завод з виробництва тротуарної плитки, бордюрів, та інших продуктів. Слід відмітити, що використовуючи власні заповнювачі можна бути впевненим у їх якості. 

По-друге, після промивання щебінь і пісок стають продуктами, які користуються попитом на ринку. Тож надлишок іде на продаж.