АКТИС ГРУПП

Співробітники Актіс Україна побували на конференції FIDIC

24-25 травня співробітники Актіс Україна прийняли участь у конференції FIDIC, присвяченій Впровадженню міжнародної системи типових договорів на інфраструктурне будівництво із залученням фахових інженерів-консультантів.


Від компанії Актіс Україна у конференції брали участь: Віталій Крячек, Директор компанії, та Віталій Нежевенко, керівник напрямку “Дробарно-сортувального обладнання” та “Оренди техніки”.


У подібному форматі - із залученням представників бізнесу та державних структур - Конференція пройшла вперше в Україні. В цьому році захід проводився на базі готелю Ramada Encore, Київ.

В роботі конференції взяли участь представники Міжнародної організації FIDIC, найбільші Дорожньо-Будівельні компанії, щебеневі кар’єри, постачальники будівельної техніки, Дробарно-сортувального та Промивного обладнання, представники Укравтодору, Адміністрації морських портів України, Комітети Верховної Ради України з питань транспорту і будівництва, Міністерство інфраструктури України.


 
 

Обговорювалися питання, що стосуються реалізації Міжнародної федерації інженерів-консультантів, а також міжнародної системи типових умов контрактів для регулювання відносин учасників інвестиційно-будівельної діяльності, яка регламентує процес будівництва і визначає відповідальність сторін - замовника, підрядників, постачальників обладнання та матеріалів.

 

Частина виступів була присвячена визначенням - у чому полягає система FIDIC, її структурі та Основним принципам функціонування та її ролі у світі та в Україні. Організація мозкового штурму дозволила сформулювати ряд нових ідей, які будуть реалізовані в найближчому майбутньому.

 

Також були проведені огляди типових контрактів, таких як:


-  Червона книга, - умови контрактів для будівельних та інженерних робіт,

-  Біла книга, є Типовим договором між замовником і консультантом на надання послуг,

-  Жовта книга - «Умови контракту на поставку обладнання, проектування і будівництво»

-  Блакитна книга: умови контрактів для днопоглиблювальних і меліоративних робіт.


 
 

Коли ми спілкувалися з підрядниками на дорожні та днопоглиблювальні роботи, всі одноголосно хочуть працювати за цими контрактами, у яких збалансовані інтереси всіх сторін, а саме  інвестора, замовника, виконавця. Все дуже ретельно прописано, зведена до мінімуму вірогідність виникнення суперечок між замовником і підрядником.


Але як відзначив один зі спікерів: “Це добре, що ми починаємо впроваджувати стандарти FIDIC в України, але головне розуміти філософію цих контрактів, тому що наше Право також дозволяє створити подібні контракти, але до сих пір немає чітких правил.”