АКТИС ГРУПП

Пресс-центр » Новости » electro_potencial

Електричний потенціал

Майбутнє за електрикою. Це безаперечний постулат. 


Електроавтомобілі вже давно завоювали світові ринки, і їх популярність зростає з кожним роком. Так, за прогнозами аналітиків на кінець 2019 року ріст продажів електромобілів сягатиме від 23 до 48% - що становить 2,4-2,9 млн машин. Україна серед лідерів у Європі за темпом зростання кількості електромобілів.

Електромобілі відрізняються низькою вартістю на технічне обслуговування і експлуатацію, - не потрібна дорога коробка передач і мастило до неї, двигун внутрішнього згоряння (в тому числі заміна оливи, фільтрів, ремнів ГРМ), насосів високого тиску (якщо це дизельні двигуни), паливних фільтрів, та свічок запалювання.


Але серед головних переваг, чому водії купують електромобілі - це економія на пальному і висока надійність та довговічність машини у порівнянні зі звичайним автомобілем.


Витрата електроенергії автомобіля Nissan Leaf на кожні 100 км становить приблизно 10,5 кВт•год, або 9,45-17,64 гривні, тобто максимум 0,17 грн/км. Для порівняння, автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння Nissan Sentra 2015 року споживає на 100 км дев'ять літрів бензину, або 225,8 гривні, що дорівнює 2,25 грн/км. 


 
 

Такі ж тенденції спостерігаються і у гірничодобувній та суміжних галузях. Сьогодні все більше світових виробників щебню використовують обладнання електричних серій.


Визнані лідери ринку виробництва техніки презентують все нові і нові моделі такої техніки. KEESTRACK пропонує грохоти, та щокові і конусні дробарки в гібридній і електричній версіях. EPIROC презентувала перші моделі техніки з електроприводом ще у 2016 році. А у найближчі 5 років компанія планує перевести на електрику усі транспортні засоби для гірничодобувної та суміжних галузей. У KOMATSU широкий асортимент електричних навантажувачів та іншої техніки.


Чому ж виробники та користувачі техніки безапеляційно віддають перевагу техніці з електроприводом? Відповідь одна - економія. Так, на етапі вибору обладнання електро-серій може бути дорожче. Проте, за рахунок нижчої ціни володіння та собівартості продукції, працюючи на електриці, ви будете економити кошти.

За рахунок чого?

Висока продуктивність. Електродвигуни мають коефіцієнт корисної дії від 75 до 97%. Для порівняння ККД дизельного двигуна близько 40%.
Довговічність. Дизель/гідравличне обладнання схильне до частих поломок. У ньому багато комплектуючих, які виходять з ладу та потребують частої заміни (гідромолоти, гідронасоси, гідравлічні шланги). В електричному обладнанні такі запчастини відсутні. Тобто і ломатися нема чому.
Нижча собівартість продукції. По-перше, за рахунок нижчої ціни на електроенергію у порівнянні з паливом. По-друге, через знижену до мінімума кількість поломок і вартість технічного обслуговування.

🌎Важливий момент, обладнання е-серій екологічне, адже у процесі роботи не забруднює атмосферу викидами.