АКТИС ГРУПП

Пресс-центр » Новости » dorozhnij_odyag_2

Дорожній одяг: яким має бути якісний щебінь?

Використання якісних в’яжучих і заповнювачів, правильне їх ущільнення, є запорукою створення довговічного покриття - так вважають у найбільшій дорожньо-будівельній компанії України.


Гаряча асфальтна суміш - це поєднання бітуму, заповнювачів і повітря. Щебінь, який діє як каркас, впливає на зсувостійкість, жорсткість, знос і навантаження. Бітум, що є клеєм, який зв'язує заповнювачі, забезпечує гідроізоляцію, пластичність і довговічність.


Щебінь в першу чергу відповідає за несучу здатність дорожнього покриття. Він може бути природним, чи не дробленим (гладкий і круглий) або дроблений з однією або декількома дробленими гранями. Шорсткий, з грубою текстурою, дроблений щебінь із зернами незграбної форми необхідний для того, щоб витримувати важкі навантаження запобігаючи колійності і ямковості.

Однією з потенційних проблем дробленого щебню є те, що частинки іноді мають тенденцію бути плоскими, подовженими, одним словом лещадними. Це може спричинити проблеми у гарячих асфальтових сумішах. В ідеалі, частинки у дробленому щебні повинні бути кубовидним з гострими кутами.


Сьогодні багато кар’єрів приділяють увагу виробництву щебню відповідно до високих стандартів дорожньо-будівельних компаній, серед яких зерновий склад і кубовидність. Для того щоб зменшити лещадність до 10%, треба знайти спосіб дробити матеріал у затиснутому середовищі, особливо на третій, фінальній стадії дроблення.

 
 

Американській компанії TELSMITH вдалося знайти рішення для конусної дробарки, яке дозволило створити дроблення матеріалу в затиснутому середовищі. Особливість розробки полягає у тому, що конструктори замість азотного аккумулятору, який працював з усіма циліндрами, встановили запобіжні клапани на кожному з циліндрів окремо. Таким чином вдалося добитися постійної, однакової притискної сили верхньої чаші по всьому контуру дробарки.

Типові конструкції використовують шестерний насос для гідравлічної системи. Відхилення необхідних показників на 20 атм є звичайною ситуацією для цього типу конструкцій. Шестерний насос і акумулятор мають широкий діапазон робочої сили. Дробарки TELSMITH серії SBS підтримують затиснуте середовище і керовану притискну силу.

Таким чином, конусна дробарка TELSMITH серії SBS створює одразу дві переваги для кінцевого покупця щебеню - необхідний зерновий склад і необхідну форму зерна.