АКТИС ГРУПП


Обладнання Astec повертається до України

Після довгої перерви, в цьому році бренди дробарок і грохотів Telsmith та KPI-JCI (входять до корпорації Astec) повертаються в Україну. Відзначимо, Telsmith і KPI-JCI - не нові бренди для нашого ринку. Більше 10 років тому дробарки і грохоти Telsmith і KPI-JCI продавалися в Україні. І, як виявилося, показали себе з кращого боку: всі вони працюють до цих пір. Що ж завадило тоді і чому саме зараз бренди стали актуальними для України?


 
 
 

Перше, що зіграло свою негативну роль - бренд запізно вийшов на наш ринок. Українські виробники щебеню виявилися не готові оновлювати своє обладнання під час світової кризи, яка як раз тільки дійшла до нашої держави. Приміром, два інші світові виробники ДСО зайшли на ринок України трьома роками раніше і встигли провести модернізацію на провідних кар’єрах країни.

 

Ще одним важливим фактором, на що нарікали тоді виробники щебеню, розглядаючи дробарки і грохоти Telsmith та KPI-JCI в якості покупки - це була їхня ціна - вище середньої по ринку. Ця ціна була повністю виправданою, про що і говорили ті виробники, які придбали обладнання (зокрема, Петровський кар’єр). Однак, в загальному і цілому, кар’єри не готові були платити «більше, ніж за Metso чи Sandvik».

 

Зрозуміло, були присутні і інші «тонкощі».

Однак, у 2018 році виробник і дистриб’ютор знову готові запропонувати бренди вітчизняному ринку. Що ж змінилося за цей час?


Для початку невеликий екскурс в історію...

 

Щокова дробарка Доджа Сміта

Telsmith, Inc. була заснована більше ста років тому для виробництва нового типу дробарки для щебеневої промисловості. 


 

Завод Telsmith

Сьогодні Telsmith все ще пов'язаний зі своїм походженням, випускаючи сучасні дробарки і грохоти, задовольняючи зростаючий попит на дробарно-сортувальне обладнання у всьому світі. У 1987 році Telsmith був придбаний компанією Astec Industries, лідером у виробництві асфальтобетонних заводів. 

 

Щокова дробарка, 1931 р.

Telsmith сформував основу того, що згодом переросло у Astec Aggregate і Mining Group. Сьогодні Astec є найбільшим постачальником дробарно-сортувального обладнання в Північній Америці.

 

Дробарно-сортувальний комплекс від 

Pioneer

Компанія Johnson Crushers International, Inc. (KPI-JCI) нещодавно відсвяткувала випуск свого 3000-го грохоту, що забезпечило майже $200 мільйонів доходів компанії від продажу грохотів. Трьох-вальні Горизонтальні грохоти з еліптичними коливаннями були винайдені у 1947 р. інженером Louis Johnson в місті Eugene, штат Орегон, який згодом заснував компанію ElJay.


Горизонтальні грохоти були розроблені, перш за все, щоб задовольнити потребу в сортуванні матеріалів у дуже складних кліматичних умовах,

 

Первинна дробарка, 1914 р.


характерних для Тихоокеанського північного заходу, де матеріал є вологим і липким, який залипав і застрягав на поширених на той час похилих грохотах. 


Після закриття ElJay, JCI розпочав свою діяльність в Eugene, а пізніше був придбаний компанією Astec Industries.

З тих пір JCI пропонує похилі грохоти як з одним, так і з двома валами, а також запатентований грохот Combo, який поєднує найкраще з горизонтального та похилого грохоту. 

 

Грохот JCI


Широкий асортимент грохотів JCI дозволив компанії стати лідером ринку в частині грохотів.


У 1965 році в місті Yankton, штат Південна Дакота було засновано компанію Kolberg Manufacturing, виробника щокових, конусних, роторних і відцентрових дробарок


У 1997 році Astec купив цю компанію і перейменував її у Kolberg-Pioneer. Згодом у 2000 році KPI і JCI об’єднали свої відділи з продажу та підтримки обладнання.

 

Важливими перевагами дробарок і грохотів Telsmith та KPI-JCI, на яких роблять акцент виробники, - це дотримання концепції “Old School Design”, тобто фокусування на надійності конструкції, простоті експлуатації обладнання, яке повинно працювати багато десятиліть, і “All in House”, - це дає виробнику можливість виготовляти обладнання в одному місті не віддаючи нічого на аутсорсинг, що, в свою чергу, гарантує високу якість обладнання. 


На сьогоднішній день це єдині бренди з “великої трійки” які повністю все своє обладнання виготовляють в Америці.

 

І саме ці дві переваги, які гарантують тривалий термін служби обладнання, виявилися фатальними 10 років тому в нашій країні. Справа в тому, що найбільші європейські виробники дробарно-сортувального обладнання розмістили своє виробництво основних вузлів і компонентів здебільшого в Індії та Китаї, а на тих заводах що залишилися, налагодили збирання обладнання. 


Як правило такі поняття, як надійність і термін служби - відійшли на другий план, а в пріоритеті мінімально можлива ціна.

 

Однак в останні роки покупці не роблять спонтанних покупок, починають аналізувати, порівнювати, і віддають перевагу високопродуктивному та надійному обладнанню.


І саме тому вихід на ринок України в 2018 р. «надійного обладнання» Telsmith та KPI-JCI - це констатація того, що наш ринок вже доріс до цього обладнання і підходів в роботі, які ці машини надають. І це - головна перевага дробарок і грохотів Telsmith та KPI-JCI для України. 

Інша сторона, не менш важлива для кар’єрів - як же це обладнання буде продаватися в Україні.

За реалізацію обладнання Telsmith та KPI-JCI буде відповідати дистриб'ютор, компанія Актіс Груп

 

Відповідно, таким чином, вирішується питання обслуговування обладнання, оскільки в наявності і відповідні фахівці, і технічна база, і виїздні бригади.

 

І найголовніше питання: ціна.

Корпорація Astec Industries планує оптимізувати ціну для вітчизняного споживача. Зберігаючи всі переваги «надійного» обладнання, ціна буде на рівні аналогічних конкурентів, а на грохоти вже діє спеціальна ціна. І це може стати другою перевагою обладанання Telsmith та KPI-JCI для українського ринку.